Aktualności

18.10.2017 - Nasz szkoła na Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych

       17 października reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Żninie, a zawodnicy mieli do pokonania 8:00 m (dz.) i 1000 m (chł.).
Nasze dziewczynki zarówno z SP jaki i PG zwyciężyły i zajęły I miejsce, ten sam sukces udało się też osiągnąć chłopcom ze szkoły podstawowej! Nad zawodnikami czuwali panowie: Marcin Cichowicz i Maciej Mazur.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Bydgoszczy!

Tekst: Katarzyna Augustyniak
Foto: Marcin Cichowicz i Maciej Mazur

18.10.2017 - 16 października w dniu “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”

       16 października w dniu “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”o godzinie 12:00 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Przez 30 minut uczniowie i osobychętne wykonywały na fantomach cykl 30 uciśnięć i 2 wdechów (minimum 5 serii). Całą akcję udokumentowaliśmy nagraniem kamerą i zdjęciami - co w najbliższych dniach jako
dowód udziału będzie wysłane do Warszawy do sztabu Jurka Owsiaka. Tam na podstawie nagrań będzie przeliczona ilość fantomów oraz ilość osób biorących udział w biciu rekordu i następnie zostaną ogłoszone wyniki.
Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom naszej szkoły za przystąpienie do akcji. Z niecierpliwościąbędziemy oczekiwać na wyniki.
Organizatorami akcji w szkole byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Tekst i foto: Katarzyna Augustyniak

17.10.2017 -PODSUMOWANIE KAMPANII "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2017"

       Na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło podsumowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017". Szkolny koordynator kampanii - pani Helena Górna wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach kampanii oraz certyfikaty nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie szkolnych działań kampanii.
Organizatorzy kampanii ZTU czyli Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania przyznało nagrody książkowe ośmiu uczniom z naszej szkoły, którzy wykonali prace na konkurs literacko-plastyczny "Na skrzydłach przyjaźni". Laureatami zostali:
Alicja Szczęsna (kl.VIIa)
Roksana Sikora (kl.IIIaG)
Marika Wojtasik (kl.IIaG)
Kornelia Kilichowska (kl.IIIaG)
Oliwia Natanek (kl.IIbG)
Patrycja Natanek (kl.VIIa)
Wiktoria Szymańska (kl.IIaG)
Martyna Grabianowska (IIaG)
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie "Na skrzydłach przyjaźni" otrzymali od komisji szkolnej wyróżnienia w postaci kubków termicznych i chlebaków. Z klas IV-VII szkoły podstawowej byli to:
Wiktoria Wielgosz (kl.Vb)
Kinga Bąkowska (kl.VIIa)
Oliwia Wojtasik (kl.VIIa)
Paulina Wiśniewska (kl.VIb)
Weronika Adamska (kl.Vb)
Wiktoria Wajs (kl.Vb)
Dorota Kwiatkowska (kl.VIb)
Filip Murawski (kl.Vb)
Marcin Książkiewicz (kl.Vb)
Kacper Koc (kl.Vb)
Michał Kaźmierczak (kl.VIb)
Kacper Musielski (kl.Vb)
Remigiusz Jeździkowski (kl.VIa)
Tatiana Senger (kl.Vb)
Marika Woźniak (kl.Va)
Ewa Szczęsna (kl.Vb)
Alicja Sudoł (kl.Vb)
Aleksandra Pawełczak (kl.VIb).
Natomiast z gimnazjum nagrody otrzymali:
Krzysztof Kowalczewski (kl.IIIb)
Kinga Nowakowska (kl.IIIa)
Laura Mrówczyńska (kl.IIIb)
Patryk Murawski (kl.IIIb)
Patryk Przybylski (kl.IIIb)
Klaudia Brzuchalska (kl.IIIb)
Kinga Wendland (kl.IIb)
Kaja Wendland (kl.IIb)
Wiktoria Strzyż (kl.IIb)
Karol Hutek (kl.IIb)
Zuzanna Jakubowicz (kl.IIb)
Aleksandra Kranz (kl.IIb)
Aleksandra Banasik (kl.IIIa)
Martyna Kruzel (kl.IIIa)
Daria Wilk (kl.IIa)
Wiktoria Laskowska (kl.IIIa)
Weronika Pochylska (kl.IIIa)
Tomasz Adamczyk (kl.IIb)
Agnieszka Grajek (kl.IIa)
Alicja Strzemkowska (kl.IIb)
Olga Mazana (kl.IIa)
Michalina Janicka (kl.IIb)
Kinga Rosińska (kl.IIIb)
Jagoda Markowska (kl.IIa).
W ramach kampanii ZTU 2017 nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili w klasach czwartych Test sprawności fizycznej wg Zuchory. Najsprawniejszymi uczniami okazali się:
Wanessa Macioszek (kl.IVa)
Dawid Pilch (kl.IVa)
Oliwia Elmann (kl.IVb)
Alicja Gherke (kl.IVb)
Bartłomiej Chumeńczuk (kl.IVb)
Marcel Nowakowski (kl.IVb).
W nagrodę otrzymali oni termosiki. Życzymy im sukcesów w sporcie oraz utrzymania wysokiej formy fizycznej.

Tekst: K. Sulecka
Fotki: J. Mielcarzewicz

17.10.2017 - Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

       13 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały klasy IIIa i IIIb gimnazjum pod czujnym okiem wychowawców – pani Beaty Jeździkowskiej i pana Marcina Cichowicza. Uczniowie w ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowali dzień z życia naszej szkoły, wcielając się w role naszych nauczycieli. Następnie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły.
Na apelu nastąpiło również zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego, w skład którego wchodzą – chorąży Jan Sytek (kl.VIb), asysta – Olga Rosińska (kl.VIa) i Patrycja Koczorowska (kl.VIb). Dyrektor szkoły pan Jacek Superczyński podziękował ustępującemu pocztowi, w skład którego wchodzili – chorąży Kacper Strykowski, asysta – Marcelina Danelska i Alicja Genge (wszyscy z klasy VII szkoły podstawowej). Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Tekst: K. Sulecka
Fotki: J. Mielcarzewicz

16.10.2017 - Teatr Profilaktyczny "Kurtyna"

        10 października 2017 roku w ramach działań profilaktycznych odbyły się w naszej szkole trzy spektakle teatralne wystawione przez Teatr Profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa.
Dzieci z klas "0"- III SP obejrzały bajkę profilaktyczną pt. "Tu rządzi kot", uczniowie klas IV – VI spektakl "Kto jak nie ja", zaś siódmoklasiści oraz uczniowie klas II i III gimnazjum – "Labirynt".
Przedstawienia zapoznały uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, wskazały dobre i złe strony Internetu, przestrzegały przed negatywnymi skutkami palenia papierosów, picia alkoholu, korzystania z dopalaczy czy narkotyków. Uczyły odpowiedzialności za podejmowane decyzje, kształciły poczucie asertywności  i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny, a także podkreślały istotę szacunku do rówieśników, opiekunów i nauczycieli.
Spektakle odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst: D. Górna
Fotki: K. Sulecka

12.10.2017 - Cała polska bije rekord RK-O

        

11.10.2017 - Publikacja materiałów dydaktycznych przez Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku Kujawsko-Pomorski Przegląd Oświatowy „UczMy”.

        Po raz kolejny materiały dydaktyczne przygotowane przez nauczycielkę naszej szkoły mgr Adriannę Wierską zostały opublikowane w wydawanym przez Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku Kujawsko-Pomorski Przegląd Oświatowy „UczMy”. Tym razem jest to scenariusz inscenizacji „Wieczoru mitów”, który w ubiegłym roku szkolnym prezentowała klasa 4a – wychowankowie autorki.

1 2 3

03.10.2017 - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

        78 lat temu, w nocy z 26 na 27 września 1939 r., w oblężonej Warszawie, powołano do życia Służbę Zwycięstwu Polski. Zadaniem tej konspiracyjnej organizacji wojskowej była walka z okupantem.
Dwa miesiące później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej,
a następnie w Armię Krajową. Wraz z rządem na uchodźstwie tworzyły one Polskie Państwo Podziemne, którego pierwowzorem była organizacja państwa podziemnego z czasów powstania styczniowego.  Pod koniec 1944 r. Armia Krajowa liczyła niemal 400 tysięcy żołnierzy.
W naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, wystawiając tablice z informacjami o tym ważnym wydarzeniu. Jesteśmy  wdzięczni i wyrażamy szacunek dla twórców
i  ofiarnych działaczy podziemnych struktur państwa Polskiego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia walczyli o niepodległość Ojczyzny.

27.09.2017 -Spotkanie z PGE SKRA BEŁCHATÓW

        19 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z wicemistrzami Polski siatkarzami PGE SKRA BEŁCHATÓW. Spotkanie odbyło się w Hali Sportowo – Widowiskowej ,,Łuczniczka” w Bydgoszczy. Wyjazd został zorganizowany przez policję w Żninie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Uczniowie mieli okazję z bliska podpatrzeć na trening wicemistrzów Polski oraz mieli możliwość  zdobycia autografów zawodników m.in. Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Grzegorza Łomacza, Nikolaya Pencheva, Srecko Lisinaca. W spotkaniu uczestniczył też policyjny Polfinek, który wspólnie z uczniami i zawodnikami pozował do zdjęć

 

16.09.2017 - Projekt pt. „Promowanie innowacyjnej edukacji poprzez nauczanie eksperymentalne uczniów i rozwój zainteresowań uczniów w kierunku przedmiotów językowych i technologii informacyjno – komunikacyjnej w Zespole Publicznych Szkół w Gąsawie”

        Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie, informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 będziemy realizować projekt pt. „Promowanie innowacyjnej edukacji poprzez nauczanie eksperymentalne uczniów i rozwój zainteresowań uczniów w kierunku przedmiotów językowych i technologii informacyjno – komunikacyjnej w Zespole Publicznych Szkół w Gąsawie” (w nazwie projektu pojawia się Zespół Publicznych Szkół w Gąsawie, ponieważ dokumentacja do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu była składana w lipcu 2016 r.) realizowanego w partnerstwie przez Euro Innowacje sp. z o.o. (Beneficjent) w partnerstwie z Gminą Gąsawa (Partner).
Projekt uzyskał 2 pozycję na liście rankingowej na 65 złożonych (z tej liczby tylko 12 rozpatrzonych do realizacji) w ramach konkursu wniosków i uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 608.502,50 zł. Całkowita wartość zadania to kwota 646 582,50 zł
Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2018r w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej „Innowacyjna edukacja”, Działania 10.2 „Kształcenie ogólne i zawodowe”, Poddziałania 10.2.2 „Kształcenie ogólne”.
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych 350 uczniów poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć pozaszkolnych i pozalekcyjnych oraz doposażenie szkolnych pracowni przedmiotowych i TIK oraz podwyższenie kompetencji 40 nauczycieli.

Przewidziano następujące działania:

  1. Wyposażenie pracowni TIK oraz pracowni przedmiotowych dla szkoły podstawowej oraz szkoły gimnazjalnej w Gąsawie; (przyrodnicza, geograficzna, fizyczna, biologiczna, chemiczna, informatyczna oraz matematyczna)
  2. Podniesienie kompetencji 40 nauczycieli szkoły podstawowej oraz szkoły gimnazjalnej w Gąsawie w zakresie wykorzystywania metod eksperymentu naukowego w edukacji, korzystania z TIK oraz kształtowania umiejętności interpersonalnych i społecznych;
  3. Pozalekcyjne zajęcia dodatkowe dla 350 uczniów szkoły podstawowej
    i gimnazjalnej w Gąsawie ukierunkowane na rozwijanie kompetencji kluczowych, TIK i tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki;
  4. Pozaszkolne zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwijanie kompetencji kluczowych 270 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej w Gąsawie;
  5. Doradztwo edukacyjno- zawodowe dla 30 uczniów szkoły gimnazjalnej w Gąsawie związane z wyborem dalszych kierunków kształcenia i uwzględniające potrzeby rynku pracy.
  6. Udział w zajęciach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu (6 wyjazdów).

Mam nadzieję, ze udział w projekcie przyniesie wiele satysfakcji, ale przede wszystkim wpłynie na szerszy rozwój naszych uczniów.

Jacek Superczyński

12.09.2017 - Wywiadówka dla rodziców klas II - III SP

        Dnia 13 września 2017 (środa) o godzinie 16:30 w placówce w Szelejewie odbędzie się wywiadówka dla rodziców klas II – III SP.
Spotkanie jedynek klasowych odbędzie się 14 września 2017 (czwartek) o godzinie 17:30 w sali nr 10 w Szkole Podstawowej w Gąsawie.

11.09.2017 - Wywiadówka dla rodziców klas IV - VII SP i II - III PG

        Dnia 14 września 2017 r. (czwartek) odbędzie się wywiadówka  dla rodziców klas IV – VIISP i II – III PG.
16:00 - zebranie rodziców uczniów klas sportowych w sali nr 6
16:30 - spotkanie rodziców z wychowawcami w klasach
17:30 - spotkanie dyrekcji z przedstawicielami klas I-VII SP i II - III PG ( tzw. „jedynki”)  w sali 10

06.09.2017 - Nowy plan lekcji

        Nowy plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 dostępny w zakładce Plan lekcji

05.09.2017 - "Zakręcona akcja" - czyli zbiórka plastikowych nakrętek

        

05.09.2017 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

        4 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018.
W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Wójt Gminy Gąsawa pan Błażej Łabędzki, Przewodniczący Rady Gminy Gąsawa pan Mariusz Kazik oraz radny powiatowy pan Wojciech Szczęsny. Część oficjalna rozpoczęła się wejściem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrali wójt pan Błażej Łabędzki oraz dyrektor szkoły pan Jacek Superczyński, którzy na nowy rok szkolny życzyli uczniom i nauczycielom zdrowia, wytrwałości oraz wielu sukcesów, a rodzicom - pociechy z dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą.
W dalszej części uroczystości przedstawiono i powitano w murach naszej szkoły pierwszoklasistów, których wychowawczyniami zostały panie - Renata Pieczyńska (kl.Ia) i Joanna Michalik (kl.Ib) oraz uczniów klas czwartych, których wychowawcami będą pan Marcin Jeździkowski (kl.IVa) i pani Aurelia Grajek (kl.IVb).
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego prowadziła Kinga Nowakowska z klasy IIIaG.

Tekst: p. K. Sulecka
Fotki: p. J. Mielcarzewicz

03.09.2017 -„Cóż tam, panie, w polityce?”, czyli Narodowe Czytanie „Wesela”… w Gąsawie.

        Czytaliśmy już m.in. „Pana Tadeusza”, „Lalkę” i „Quo vadis”. W tym roku przyszła kolej na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.Ideą Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości
Po raz kolejny Gąsawa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które odbyło się w sobotę 2 września w budynku  Szkoły Podstawowej w Gąsawie.
Tego dnia ,  od godziny 9:00  do 11:00 w sali nr 1 czytaliśmy fragmenty „Wesela”. Organizatorkami spotkania były polonistki : Kamila Starczewska- Gładyś , Adrianna Wierska oraz Beata Jeździkowska . „ Gąsawskie Czytanie” rozpoczął dyrektor szkoły p. Jacek Superczyński, a potem w  bohaterów dramatu wcielali się uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum , a także mieszkańcy gminy Gąsawa.  Każdy mógł otrzymać pamiątkową pieczęć, którą z tej okazji otrzymaliśmy od Prezydenta Polski p. Andrzeja Dudy. Owo czytanie urozmaicone zostało fragmentami filmowej adaptacji „Wesela” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dodatkowo można było obejrzeć wystawę poświęconą Wyspiańskiemu i magicznemu miastu jakim był i jest do dziś Kraków. To właśnie w Krakowie Wyspiański mieszkał i tworzył, a jego dzieła podkreślają magię tego miejsca.
Dziękujemy wszystkim , którzy poświęcili ostatnią wakacyjną sobotę , by wziąć udział w tej akcji czytelniczej .
W „dobie internetowej”  czytanie jest nadal  niezwykłą umiejętnością. Dzięki czytaniu człowiek rozwija swoją wyobraźnię, a bez wyobraźni ludzie funkcjonują źle …

Kto był i czytał może dziś powiedzieć :
„ … i ja tam byłem , film Wajdy obejrzałem i Jego „Wesele” czytałem …” .Tekst i zdjęcia B.Jeździkowska

29.08.2017 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I–VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum

       Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I–VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum odbędzie się dnia 4 września 2017 r. (poniedziałek) na hali sportowej w Gąsawie o godzinie 8:00.
Godz. 8:30 – spotkania w klasach
Godz. 9:30 – msza w Kościele w Gąsawie
Godz. 10:30 – odwozy we wszystkich kierunkach – wyjazd z przystanku przy szkole, następnie przystanek przy kościele.  
Dowozy tak samo jak w latach ubiegłych.

Rozkład jazdy autobusów w dniu 4 września 2017 r. (poniedziałek)
Dojazd do szkoły na godz. 8:00. Autobusy PKS kursują według rozkładu jazdy obowiązującego w poprzednim roku szkolnym.

I trasa:
Godawy                                             -           07:30
Łysinin                                               -           07:33
Komratowo                                        -           07:38
Łysinin                                               -           07:42
Łysinin, skrz.                                     -           07:43
Gąsawa                                              -           07:48

II trasa:
Złotniki                                              -           07:15
Marcinkowo Dolne                            -           07:20
Marcinkowo Górne                            -           07:35
Gąsawa                                              -           07:40

III trasa:
Gogółkowo                                        -           07:35
Biskupin                                             -           07:40
Gąsawa                                              -           07:44

IV trasa:
Nowa Wieś                                        -           06:45
Chomiąża Szlachecka                        -           06:49
Obudno                                              -           06:58
Laski Wielkie                                     -           07:04
Rozalinowo                                        -           07:10
Annowo                                             -           07:13
Ostrówce                                           -           07:15
Pniewy                                               -           07:17
Piastowo                                            -           07:21
Łysinin                                               -           07:27
Gąsawa                                              -           07:30

V trasa
Drewno                                              -           06:55
Oćwieka                                             -           07:00
Głowy                                                -           07:13
Szelejewo                                           -           07:20
Gąsawa                                              -           07:25

VI trasa
Ryszewko – Róża góra                      -           07:06
Szelejewo                                           -           07:11
Gąsawa                                              -           07:15

Odjazdy autobusów we wszystkich kierunkach o godz. 10:30 . Wyjazd z przystanku przy szkole, następnie przystanek przy kościele.

I trasa: Oćwieka, Bełki, Drewno,
II trasa: Biskupin, Gogółkowo, Godawy, Wenecja
III trasa: Złotniki, Marcinkowo Górne i Dolne
IV trasa: Szelejewo, Głowy, Ryszewko
V trasa: Pniewy, Ostrówce, Wiktorowo, Annowo, Rozalinowo, Laski Wielkie, Obudno.
VI trasa: Łysinin, Komratowo, Pisatowo, Laski Małe, Chomiąża Szlachecka, Nowawieś Pałucka.

Uczniowie ze Żnina i Rogowa przyjeżdżają i odjeżdżają autobusami liniowymi.

29.08.2017 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas „O” szkoły podstawowej

        Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas „O” szkoły podstawowej odbędzie się dnia 5 września 2017 r. (wtorek) w placówce oddziału przedszkolnego w Szelejewie o godzinie 9:30

28.08.2017 -„Narodowe czytanie” w Gąsawie …

       

 Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br.

Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji.
- (…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu Wesele ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu Stanisława Wyspiańskiego – przekonywał w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego.
Do akcji , jak co roku, włącza się Gąsawa. Organizatorem na naszym terenie jest Szkoła Podstawowa im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie .  W godzinach 9:00 – 12:00 w sali nr 1 będziemy czytać fragmenty „Wesela” . Dodatkowo obejrzymy fragmenty filmowej adaptacji tego dramatu w reżyserii Andrzeja Wajdy. Każdy może otrzymać pamiątkową pieczęć , którą otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy
( uczniowie mogą przyjść z zeszytami do języka polskiego) .  

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, uczniów  do wspólnego czytania „Wesela”. Doceńmy piękną polszczyznę , dialog z tradycją. Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto na nowo przeczytać tę lekturę i przekonać się o tym , że nasza wielka literatura stanowi integralną część narodowej kultury.

Spotkajmy się  2 września w SP w Gąsawie, ul. Leszka Białego 6.

                                                                                                          Zapraszamy
                                                                       Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP w Gąsawie 

22.08.2017 -Wykaz podręczników niefinansowanych przez szkołę w roku szkolnym 2017/2018

        podręczniki

25.07.2017 - Legitymacje dla klas VII

        Uczniów klasy VII w roku szkolnym 2017/2018 Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie prosimy o dostarczenie do sekretariatu do 18 sierpnia 2017 r. zdjęć legitymacyjnych w celu wystawienia nowych druków legitymacji.