Aktualności

12.01.2019 -  Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 15 – 17.01.2020 r. (środa, czwartek, piątek)  uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie piszą próbny egzamin ósmoklasisty.

Godziny lekcyjne w czasie egzaminu próbnego:

8.00 - 8.35
8.40 - 9.15
9.20 - 9.55
10.00 - 10.35
10.40 - 11.15
11.20 - 11.55

Obiad wydawany będzie w stołówce o godzinie 11:55.
O godzinie 12.15 odjazdy autobusów.
Uczniowie klas IV – VII pozostający w szkole mają obowiązek przebywać w świetlicy.

Odwozy w dniach 15 – 16.01.2020 r. (środa, czwartek) godzina 12:15

trasa I: Oćwieka, Bełki, Drewno
trasa II: Łysinin, Komratowo, Pniewy
trasa III: Biskupin, Gogółkowo, Godawy,
trasa IV: Marcinkowo Górne, Dolne, Złotniki
trasa V: Szelejewo, Głowy, Ryszewko
Pozostałe kursy bez zmian.

Odwozy w dniu 17.01.2020 r. (piątek) godzina 12:15

trasa I: Oćwieka, Głowy, Bełki, Drewno
trasa II: Łysinin, Komratowo, Pniewy
trasa III: Biskupin, Gogółkowo, Godawy,
trasa IV: Marcinkowo Górne, Dolne, Złotniki
trasa V: Szelejewo, Ryszewko
Pozostałe kursy bez zmian.

 

12.01.2019 -  Warsztaty genealogiczne

8 stycznia gościła w naszej szkole pani Ewa Nikołajew-Wieczorowska z Poznania, która przeprowadziła warsztaty genealogiczne z zainteresowanymi historią dziećmi z klas piątych i z klasy czwartej. Pani Ewa jest z zawodu pedagogiem i prowadzi w Poznaniu Centrum Uśmiechu Montessorii. Z zamiłowania jest zapalonym genealogiem, który od wielu lat  z pasją zgłębia tajemnice swojej rodziny. Grupa dwudziestu chętnych uczniów wykonała pod kierunkiem pani Ewy zaczątek swego drzewa genealogicznego, który mogą rozbudować i uzupełnić. Zajęcia przeplatane były bardzo ciekawymi historiami rodzinnymi i demonstracją pamiątek i zdjęć. Rodzina pani Ewy pochodzi z Gąsawy. Jej mama Milda Krupińska urodziła się w domu przy rynku. 

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały skan najstarszego spisu mieszkańców Gąsawy. Jeden z uczniów odnalazł na nim nazwisko swoich przodków. Uczniowie obiecali prowadzącej rozpoczęcie własnych poszukiwań i zebranie wspomnień od najstarszych członków swoich rodzin. Komu uda się dokonać najciekawszych odkryć dowiemy się w czerwcu. Wtedy pani Ewa chce się znów z dziećmi spotkać, aby mogły się pochwalić efektami swojej pracy. 

 

03.01.2019 -  Zmiana planu lekcji

Zmiana planu lekcji od dnia 7.01.2020r

10.12.2019 -  Wieczór mitow klasa Vb

3 grudnia klasa Vb pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Kuchty-Tomaszewskiej wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Augustyniak przygotowała dla rodziców „Wieczór Mitów”. Podczas wieczornego spotkania rodzice mogli podziwiać swoje dzieci wcielające się w bogów i boginie greckie. Uczniowie przygotowali na tą okazję stylowe stroje uzupełnione atrybutami charakterystycznymi dla poszczególnych postaci. Byli wśród nich : Hermes-Wiktor Ciemny, Zeus-Gracjan Woźniak, Hera-Laura Tabaszewska, Atena-Klaudia Substyk, Posejdon-Wojciech Jułga, Apollo- Oliwier Kubiak, Artemida-Maja Różak, Ares-Kacper Adamczyk, Hades-Aleksander Reweziński, Afrodyta-Agata Sobczak, Dionizos-Tymoteusz Karcz, Herkules-Jakub Gołuński, Achilles-Fabian Breliński, Midas-Kacper Szewczuk. Wszyscy prezentowali się znakomicie, jednak nagrodę w postaci wieńca laurowego za najpiękniejszy strój otrzymał Kacper Adamczyk. Prócz prezentacji i konkursu na najpiękniejszy strój, czworo uczniów popisało się umiejętnościami krasomówczymi. Fabian Breliński, Aleksander Reweziński i Gracjan Woźniak przy nastrojowej muzyce opowiedzieli zebranym kilka najpopularniejszych mitów. Opowieści były niezwykle ciekawe i wszystkie nagrodzono gromkimi brawami. Nagrodzono Gracjana opowiadającego z wielkim przejęciem mit o Arachne. Równie ważnym punktem programu był konkurs sprawdzający znajomość mitologii greckiej. Miał on formę popularnego teleturnieju 1 z 10. Uczestnicy popisali się niezwykłą wiedzą. Zgromadzeni na sali rodzice byli pod wrażeniem. Zwyciężyła Maja Różak, lecz w bardzo wyrównanej walce wyróżnili się Gracjan i Aleksander. Wieczór upłynął szybko, bo w miłej atmosferze. Na kolejny zapraszam za rok.

 

10.12.2019 -  Wieczór mitow klasa Vc

2 grudnia klasa Vc ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie przygotowała pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Tomaszewskiej i wychowawczyni Katarzyny Tokarz wieczorne spotkanie z rodzicami, na którym zaprezentowała swoją wiedzę historyczną. Najpierw przez miesiąc uczniowie poznawali historię i kulturę starożytnych Greków. Dowiedzieli się sporo o zabytkach, bogach i boginiach o zwycięskich wodzach i mądrych politykach. Później wybrali dla siebie jedną z wielu mitologicznych postaci i przygotowali odpowiednie przebranie, aby się w nią wcielić. 
Rodzice licznie przybyli na spotkanie. Ze skupieniem obejrzeli prezentację bogów, bogiń i innych postaci związanych z mitologią grecką. Jako najpiękniej przebranego wybrali Apolla - Kamila Cieślewicza. Druga konkurencja opierała się o zasady znanego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, lecz pytania konkursowe dotyczyły tylko mitologii i kultury greckiej. Tu najlepszy okazał się Hubert Borowski, który wcielił się w boga świata podziemnego-Hadesa. Rodzice byli pod wrażeniem wiedzy uczestników i nagrodzili zawodników brawami. 
Następnie zebrani goście wysłuchali mitów opowiedzianych przez dwie uczennice: Romanę Margraf i Michalinę Wesołowską. Wybór piękniejszego opowiadania był bardzo trudny. Przewagą trzech głosów tą konkurencję wygrała Romka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 
Na wieczorze zaprezentowali się: Iga Balcerzak-Pandora, Julia Banasik-Artemida, Lena Majchrzak-Afrodyta, Jagoda Strzyż-Nike, Szymon Pieczyński-Zeus, Hanna Łubecka-Hera, Oliwia Szkatulska-Temida, Wiktor Jabłoński-Ares, Hubert Borowski-Hades, Kamil Cieślewicz-Apollo, Marta Wysocka-Hestia, Zofia Stosik-Kora, Michalina Wesołowska-Demeter, Gabriel Musiał-Posejdon, Romana Margraf-Atena, Paweł Chumeńczuk-Hermes.

 

10.12.2019 - Mikołajkowy worek zakrętek 2019

6 grudnia nastąpił finał tegorocznej edycji konkursu dla klas „Mikołajkowy worek zakrętek” – na najcięższy worek plastikowych nakrętek. Jak co roku uczniowie nie zawiedli – uzbierali i dostarczyli do świetlicy ogromne ilości worków z zakrętkami. W sumie zebraliśmy 479,45 kg nakrętek!!! To o 43 kg więcej niż w zeszłorocznej edycji konkursu. W tym roku zbieraliśmy zakrętki dla Wiktora z Jaroszewa, Kacpra z Lubiewa (synka absolwentki naszej szkoły) oraz Maksymiliana ze Świnoujścia. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie szczegółowych wyników i wręczenie nagród zwycięskim klasom nastąpi na apelu świątecznym, który odbędzie się 20 grudnia.
Bardzo dziękuję wszystkim klasom – uczniom, wychowawcom, a także rodzicom i całym rodzinom uczniów za zaangażowanie w nakrętkową zbiórkę.

Tekst i fotki: K. Sulecka – organizator konkursu

10.12.2019 -  Koncert pod hasłem ,,Pasja bez imitacji”

5 grudnia 2019r. odbył się w naszej szkole koncert pod hasłem ,,Pasja bez imitacji”, podczas którego zaprezentował się światowej sławy gitarzysta, mistrz tappingu oburęcznego – Krzysztof Toczko – PARTYZANT. Muzykowi towarzyszył, grający na perkusji, syn Mikołaj. Nie był to pierwszy koncert, jaki PARTYZANT zagrał w Gąsawie. W ubiegłym roku szkolnym kunszt tego artysty mogli podziwiać uczniowie naszej szkoły podczas koncertu profilaktycznego, jaki muzyk zagrał dla naszych wychowanków. Tym razem na widowni zasiedli: rodzice, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele oraz wszyscy, dla których ważne są losy dzieci. Podczas występu Krzysztof Toczko zaprezentował się nie tylko jako fantastyczny muzyk. Nie tylko zagrał, ale także bardzo ciekawie opowiedział o swojej muzycznej pasji, o zarażeniu nią swojego syna i wspólnym z nim koncertowaniu. Z przejęciem wspominał również okres kilkuletniej współpracy z zespołem DŻEM. Mówił o rozgrywającej się na oczach najbliższych i wielbicieli zespołu, wielkiej tragedii wokalisty – Ryszarda Ridla, człowieka uzależnionego od narkotyków. Muzycy nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, zachęcili ją do udziału w konkursach, w których nagrodami były płyty duetu oraz zaprosili przybyłych gości do wspólnego wykonania jednego z utworów PARTYZANTA. Okazało się, że nawet ci, którzy twierdzili, że nie potrafią śpiewać i grać na instrumentach, odnaleźli w sobie odrobinę muzycznego talentu i dzielnie wtórowali muzykom, grając na otrzymanych od nich instrumentach i śpiewając pod ich kierunkiem. Ponieważ głównym założeniem imprezy była działalność profilaktyczna, a przede wszystkim antynarkotykowa, podczas spotkania wystąpiły również przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żninie. Sierżant Katarzyna Leszczyńska i pedagog Paulina Nowak omówiły sytuację w naszym regionie, wyczuliły na charakterystyczne zachowania uzależnionych, wskazały instytucje, do których można zwrócić się o pomoc, podpowiedziały, jak chronić dzieci przed używkami oraz jak rozmawiać z uzależnionymi. Na zakończenie imprezy zgromadzeni obejrzeli i ocenili prace uczniów klas VI –VIII, wykonane na konkurs plastyczny pt. ,,Wolni od narkotyków”. Organizatorami spotkania z ramienia Szkoły Podstawowej w Gasawie byli: dyrektor – pan Jacek Superczyński i pedagog – pani Danuta Górna, zaś z Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Gąsawie – pani Anna Kędziora. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Gąsawa – pan Błażej Łabędzki.

Tekst i fotki: D. Górna

10.12.2019 - Konkurs biologiczny – najładniejszy model komórki.

W październiku uczniowie klas piątych na lekcjach biologii poznawali budowę różnych komórek organizmów . W listopadzie w celu utrwalenia budowy poznanych komórek uczniowie wykonywali modele komórek. Zadaniem ucznia było przygotowanie przestrzennego modelu wybranej komórki oraz opracowanie legendy. Wszyscy bardzo się postarali, a efekty pracy były podziwiane przez uczniów z innych klas. Komórki wykonane przez uczniów wzięły udział w konkursie na najładniejszy model. Jury w składzie Adrianna Wierska-Budny, Katarzyna Sulecka i Wojciech Pilachowski  przyznało I miejsce komórce grzyba wykonanej przez Maję Różak(5b), II miejsce komórce roślinnej Agaty Sobczak (5b), a trzecie komórce zwierzęcej Gracjana Woźniaka (5b). Przyznano również wyróżnienie dla komórki zwierzęcej wykonanej przez Mikołaja Piskorskiego (5a).

 

29.11.2019 -  Zaproszenie na koncert Krzysztof Toczko "PARTYZANT"

30.10.2019 -  Wywiadówka dla rodziców klasy 0 - III Szelejewo

Dnia 7 listopada 2019 r. (czwartek) w placówce w  Szelejewie odbędzie się wywiadówka dla uczniów klas „0” – III szkoły podstawowej:

PLAN WYWIADÓWKI:

30.10.2019 -  Wywiadówka dla rodziców klasy IV-VIII Gąsawa

Dnia 6 listopada 2019 r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Gąsawie.

PLAN WYWIADÓWKI:

 

20.10.2019 -  Ogólnopolska akcji Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy

Dnia 16.10.2019r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Akcja odbywa się pod patronem Jurka Owsiaka i WOŚP. W tym roku swoich sił w wykonywaniu RK-O spróbowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Szelejewie, bo to właśnie dla nich ta akcja była skierowana. Nad prawidłowym wykonywaniem resuscytacji czuwali: pani Katarzyna Augustyniak i pan Marcin Jeździkowski. Podziękowania kierujemy również do pani Marty Nowaczyk- opiekunki samorządu szkolnego w Szelejewie.
Oto krótka fotorelacja.

16.10.2019 - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały klasy Va i Vb pod czujnym okiem wychowawców – pani Katarzyny Augustyniak i pana Macieja Mazura. Uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali "gatunki" uczniów oraz przedstawili scenki z lekcji o życiu i twórczości patronki szkoły Wandy Dobaczewskiej. Następnie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji naszej szkoły. Życzenia - zdrowia, wytrwałości, sukcesów zawodowych i dumy z osiągnieć uczniów przekazała nauczycielom także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Wyrwas. Na apelu nastąpiło również zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego, w skład którego weszli – chorąży Szymon Wiechetek z kl.VIa , asysta – Marcelina Rychlewska i Zuzanna Szczepaniak (obie z klasy VIb). Dyrektor szkoły pan Jacek Superczyński podziękował ustępującemu pocztowi, w skład którego wchodzili – chorąży Jakub Adamczyk (kl. VIIa), asysta – Zofia Sytek (kl.VIIa) i Alicja Sudoł (kl.VIIb). Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Tekst: K. Sulecka
Zdjęcia: J. Mielcarzewicz

16.10.2019 - Dodatkowe dni wolne od zajęć dydakytycznych

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informuję, że na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim w bieżącym roku szkolnym dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:
1.      31 października 2019 r.
2.      2, 3 stycznia 2020 r.
3.      21; 22; 23 kwietnia 2020 r. - egzamin ósmoklasisty
4.      12 czerwca 2020 r

16.10.2019 - Przedstawienia profilaktyczne pt. ,,Super żart” i ,,Wygrać siebie’’.

9 października 2019r. odbyły się w naszej szkole dwa przedstawienia profilaktyczne pt. ,,Super żart” i ,,Wygrać siebie’’. Przed uczniami klas IV –VI i VII –VIII wystąpiła aktorka Teatru Profilaktycznego ,,Kurtyna” z Krakowa – Justyna Stakowska. Spektakle poruszyły wiele  aktualnych dla młodego pokolenia problemów. Podjęły tematykę relacji z rodzicami oraz w grupie rówieśniczej, chorób psychicznych, a szczególnie depresji,  która coraz częściej dotyka bardzo młodych ludzi. Ukazały konsekwencje wynikające z presji otoczenia oraz poczucia odrzucenia jednostki przez grupę, a także z braku tolerancji  i wrażliwości na los drugiego człowieka. Przedstawienia przestrzegały również przed zgubnym wpływem środków psychoaktywnych. Występująca uświadomiła widzom, iż wśród nich są również osoby potrzebujące ich uwagi i wsparcia. Wyczuliła, że nie można patrzeć obojętnie na cudze problemy lub wyśmiewać i wykluczać innych, gdyż taka postawa otoczenia może doprowadzić do tragedii. Inicjatorką przedstawień w szkole była pedagog Danuta Górna, a odbyły się one dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej przy Urzędzie Gminy w Gąsawie.

Tekst i zdjęcia: Danuta Górna

10.10.2019 - Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 r. (poniedziałek) w szkole będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej.
W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Plan dnia:
8:00 – 8:45 – 1 lekcja
8:55 – 9:40 – 2 lekcja
9:50 – 10:35 – 3 lekcja
10:45 – apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
12:00 – obiad
12:30 – odwozy we wszystkich kierunkach

04.10.2019 - Międzyszkolny konkurs  przyrodniczy 2019/2020

,,Z Zoologią na Ty” XI edycja pod patronatem Wójta Gminy Gąsawa
i Nadleśnictwa Gołąbki

           W dniu 8 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Gąsawie odbył się  międzyszkolny konkurs przyrodniczy pt. ,,Z Zoologią na Ty”.  Uczestnicy konkursu zmagali się z testem wiedzy o zwierzętach. Test zawierał 32 zadania w tym 25 zamkniętych i 7 otwartych. Uczniowie rozpoznawali zwierzęta Afryki, zwierzęta żyjące w naszych domach oraz w Morzu Bałtyckim. Wyszukiwali cechy ślimaków, zwierzęta zaliczane do ,,owoców morza” oraz dopasowywali cechy przystosowawcze budowy zwierząt do pobieranego pokarmu. W konkursie uczestniczyło 5 szkół (3 osoby z każdej szkoły). Były to NSP Bożejewice, SP Laski Wielkie, SP Mięcierzyn, SSP ,,Trójka” Żnin oraz SP Gąsawa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIIa – Oliwia Krawczyk oraz uczniowie z klasy VIIb Kacper Koc i Marcin Książkiewicz.
O godzinie 11:00 nastąpiło otwarcie konkursu. Uczniowie przez 45 minut uważnie rozwiązywali zadania konkursowe. Około godziny 12:00 uczestnicy konkursu spotkali się z przedstawicielem nadleśnictwa Gołąbki. W tym samym czasie komisja konkursowa rozpoczęła sprawdzanie prac.
Około godziny 13:00 ogłoszono wyniki. Oto one:
I miejsce – Kacper Koc ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie.
II miejsce – Aleksander Kłosowski ze Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich.
III miejsce – Aleksandra Lisiecka  ze Szkoły Podstawowej w Żninie.
Komisja konkursowa przyznała również 10 wyróżnień. Otrzymali je: Kinga Wesołowska (NSP Bożejewice), Marcin Książkiewicz (SP Gąsawa), Przemysław Różański (SSP ,,Trójka” Żnin), Oliwia Krawczyk (SP Gąsawa), Maksymilian Jakubek (SP Mięcierzyn), Piotr Chmielewski (SSP ,,Trójka” Żnin ), Grzegorz Szary (NSP Bożejewice ), Kacper Owczarzak i Krystian Derda  (SP Mięcierzyn) oraz Jacek Plewa (SP Laski Wielkie).
Fundatorem nagród w konkursie był Wójt Gminy Gąsawa – pan Błażej Łabędzki, Nadleśnictwo Gołąbki oraz Stowarzyszenie Oświatowe ABC Gąsawa. Serdecznie dziękujemy.

Anna Maciejewska

04.10.2019 - Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Szanowni Państwo,

Od 1 października 2019 r. działa całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

07.09.2019 - Wywiadówka dla rodziców

Dnia 9 września 2019 r. (poniedziałek) odbędzie się wywiadówka dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Szelejewie. Na godzinę 16:30 zaplanowane jest zebranie ogólne następnie spotkanie rodziców z wychowawcami klas. 
Dnia 11 września 2019 r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Gąsawie. Na godzinę 16:30 zaplanowane jest spotkanie rodziców z wychowawcami w klasach, następnie o godzinie 17:30 spotkanie tzw.” jedynek” w sali nr 10. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli rodziców klas I-III. 
Od godz. 17:30 do godz. 18:00 rodzice mogą indywidualnie spotkać się z nauczycielami przedmiotów, którzy poinformują o wymaganiach na poszczególne oceny i trybie uzyskiwania oceny wyższej niż przewidywana. 

26.08.2019 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla oddziału przedszkolnego odbędzie się dnia 3 września 2019 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w szkole w Szelejewie

26.08.2019 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas I–VIII szkoły podstawowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas I–VIII szkoły podstawowej odbędzie się dnia
2 września 2019 r. (poniedziałek) na hali sportowej w Gąsawie o godzinie 8:00.
Godz. 8:30 – spotkania w klasach.
Godz. 9:30 – msza w Kościele w Gąsawie
Godz. 10:30 – odwozy we wszystkich kierunkach – wyjazd z przystanku przy szkole, następnie przystanek przy kościele.  
Dowozy tak samo jak w latach ubiegłych.

Rozkład jazdy

26.08.2019 - Nowa stawka obiadowa

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie z dnia 1 sierpnia 2019 r. w sprawie wysokości opłat za posiłki wydawane w stołówce Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie informujemy, że od dnia 1 września 2019 r stawka za obiad wynosić będzie 4,00 zł. 
Deklaracje korzystania z obiadów w stołówce szkolnej będzie do pobrania poniżej oraz u intendenta.

DEKLARACJA

26.08.2019 - Narodowe Czytanie - zaproszenie

12.08.2019 - Podręczniki 2019-2020

Spis podręczników