HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
w roku szkolnym 2017/2018

 

1. „LESZEK BIAŁY I OKRES ROZBICIA DZIELNICOWEGO W POLSCE 1138-1320”

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu

Lp

Nazwa konkursu

Rodzaj konkursu

Szczebel konkursu

Termin realizacji

Opiekun konkursu

1

Turnieje hokejowe dzieci i młodzików

sportowy

wojewódzki, ogólnopolski

cały rok

M.Jeździkowski, M.Mazur, S.Mazany

2

Szkolna Liga Strzelecka

sportowy

szkolny

cały rok

P.Wesołowski

3

Indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

sportowy

powiatowy,
wojewódzki

wrzesień - październik

K.Augustyniak, S.Mazany, M.Mazur, M.Cichowicz, M.Jeździkowski

4

Konkurs na najciekawszy plakat promujący naukę języków obcych

plastyczno - językowy

szkolny

wrzesień

W.Pilachowski

5

Turniej piłki nożnej chłopców

sportowy

powiatowy

październik

K.Augustyniak, M.Jeździkowski, M.Mazur, S.Mazany, M.Cichowicz

6

„Nasza biblioteka szkolna” –
plakat i hasło

plastyczno - literacki

szkolny

październik

P.Wesołowski

7

Sztafetowe biegi przełajowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

sportowy

szkolny
powiatowy,
wojewódzki

październik

K.Augustyniak, S.Mazany, M.Mazur, M.Cichowicz, M.Jeździkowski

8

Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego - dla uczniów gimnazjum

językowy

wojewódzki

październik - luty

W.Pilachowski

9

Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - dla uczniów gimnazjum

polonistyczny

wojewódzki

październik - luty

B.Jeździkowska, K.Gładyś

10

Konkurs Przedmiotowy z Geografii

geograficzny

wojewódzki

październik - luty

A.Adamczyk

11

Konkurs Przedmiotowy z Fizyki

fizyczny

wojewódzki

październik - marzec

K.Kaczmarek

12

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego - dla uczniów gimnazjum

językowy

wojewódzki

październik - styczeń

A.Ciemnoczołowska B.Kledzik, I.Lubawa

13

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki - dla uczniów gimnazjum

matematyczny

wojewódzki

październik - marzec

J.Mielcarzewicz, K.Tokarz

14

Konkurs Przedmiotowy z Chemii

chemiczny

wojewódzki

październik - styczeń

J.Superczyńska

15

„Wolność – Patriotyzm – Ojczyzna” – konkurs z okazji 11 – tego listopada

plastyczny

szkolny

listopad

K.Tomaszewska, A.Grajk

16

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w unihokeju chłopców – sz. podstawowa

sportowy

powiatowy

listopad

K.Augustyniak, S.Mazany, M.Mazur, M.Cichowicz, M.Jeździkowski

17

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w unihokeju dziewcząt – sz. podstawowa

sportowy

powiatowy

listopad

18

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w unihokeju dziewcząt - gimnazjum

sportowy

powiatowy

listopad

19

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w unihokeju chłopców - gimnazjum

sportowy

powiatowy

listopad

20

Turnieje szachowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

szachowy

powiatowy

listopad - maj

J.Mielcarzewicz

21

Konkurs Przedmiotowy z Historii - dla uczniów gimnazjum

historyczny

wojewódzki

listopad - luty

A.Grajek

22

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

biologiczny

wojewódzki

listopad - marzec

A.Maciejewska, A.Adamczyk

23

Konkurs Przedmiotowy z Informatyki

informatyczny

wojewódzki

listopad - luty

K.Kaczmarek

24

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki - dla uczniów SP

matematyczny

wojewódzki

listopad - kwiecień

J.Superczyńska, K.Tokarz

25

Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - dla uczniów SP

polonistyczny

wojewódzki

listopad - marzec

K.Gładyś, A.Wierska, B.Łukomska

26

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego - dla uczniów SP

językowy

wojewódzki

listopad - marzec

A.Ciemnoczołowska

27

Konkurs Przedmiotowy z Przyrody - dla uczniów SP

przyrodniczy

wojewódzki

listopad - kwiecień

A.Maciejewska

28

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

historyczny

ogólnopolski

listopad - kwiecień

K.Tomaszewska,
A.Grajek

29

„Mistrz czasowników nieregularnych” –dla uczniów klas III gimnazjum

językowy

szkolny

listopad

W.Pilachowski

30

Rozbicie dzielnicowe w Polsce.
Zjazd w Gąsawie

historyczny

powiatowy

listopada

K.Tomaszewska, A.Grajek

31

„Leszek Biały i zjazd w Gąsawie”

plastyczny

szkolny

listopad

K.Tomaszewska

32

Akcja plastyczna Choinka

plastyczny

szkolny

grudzień

K.Tomaszewska

33

Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa

plastyczny

szkolny

grudzień

K.Sulecka

34

„Mikołajkowy worek nakrętek” – konkurs dla klas

charytatywny

szkolny

grudzień

K.Sulecka

35

„Der schönste Adventskalender” – konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

językowo - plastyczny

szkolny

grudzień

W.Pilachowski

36

Konkurs „Boże Narodzenie w Niemczech I Polsce”

językowy

szkolny

grudzień

W.Pilachowski

37

Gameriada 2018– konkurs gier komputerowych

informatyczny

szkolny

luty (ferie zimowe)

K.Kaczmarek

38

Najciekawsza i funkcjonalna zakładka do książki

plastyczny

szkolny

luty

P.Wesołowski, K.Sulecka

39

Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

historyczny

powiatowy

luty

K.Tomaszewska, A.Grajk

40

Konkurs z przysłów i wyrażeń w języku niemieckim

językowy

szkolny

marzec

W.Pilachowski

41

Konkurs recytatorski dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

polonistyczny

szkolny

marzec

K.Gładyś, A.Wierska, B.Jeździkowska

42

Kangur

matematyczny

ogólnopolski

marzec

A.Kuleta, K.Tokarz, J.Superczyńska, J.Mielcarzewicz

43

Młodzież zapobiega pożarom

wiedzy pożarniczej

ogólnopolski

marzec - maj

W.Pilachowski

44

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

wiedzy o społeczeństwie

powiatowy

marzec - maj

A.Grajek

45

Najpiękniejsze kartki wielkanocne w języku angielskim i języku niemieckim

plastyczno - językowy

szkolny

marzec - kwiecień

W.Pilachowski, B.Kledzik, I.Lubawa,
A.Ciemnoczołowska

46

Najciekawsza kartka wielkanocna

plastyczny

szkolny

marzec - kwiecień

K.Sulecka

47

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

językowy

międzyszkolny

marzec/
kwiecień

I.Lubawa, M.Nowaczyk

48

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

przyrodniczy, ekologiczny

szkolny

kwiecień

A.Maciejewska

49

Wielki Turniej Matematyczny – dla uczniów szkoły podstawowej

matematyczny

szkolny

kwiecień

A.Kuleta, K.Tokarz, J.Superczyńska

50

„Ilustracja do baśni Wandy Dobaczewskiej”

plastyczny

szkolny

maj

P.Wesołowski, K.Tomaszewska

51

Powiatowe Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

sportowy

powiatowy

maj

P.Wesołowski

52

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej

językowy

powiatowy

maj

B.Kledzik, I.Lubawa,
A.Ciemnoczołowska

53

„Z zoologią na Ty” – dla uczniów szkoły podstawowej

przyrodniczy

powiatowy

maj

A.Maciejewska

54

„Mistrz matematyki” wśród uczniów klas VI szkoły podstawowej

matematyczny

szkolny

maj

K.Tokarz

55

O tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu dla uczniów klas drugich gimnazjum

matematyczny

powiatowy

maj

J.Mielcarzewicz

56

„O złote Pióro Gżegżółki” – dla uczniów szkoły podstawowej

ortograficzny

powiatowy

maj

B.Jeździkowska, K.Gładyś

57

Żywimy zdrowo i ekologicznie – konkurs dla uczniów gimnazjum

ekologiczny

powiatowy

maj - czerwiec

A.Adamczyk

58

Najlepszy GERMANISTA wśród uczniów klas VII SP oraz II i III gimnazjum

językowy

szkolny

czerwiec

W.Pilachowski

59

English is Cool – konkurs języka angielskiego

językowy

szkolny

czerwiec

A.Ciemnoczołowska, B.Kledzik, I.Lubawa